دستگاه لیبل شیرینگ و مزایای منحصر به فرد آن

دستگاه لیبل شیرینگ
دستگاه لیبل شیرینگ و مزایای منحصر به فرد آنReviewed by دستگاه لیبل شیرینگ on Jul 14Rating: 4.0دستگاه لیبل شیرینگ

دستگاه لیبل شیرینگ و مزایای منحصر به فرد آن

دستگاه لیبل شیرینگ یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه لیبل زن است. این دستگاه در صنایع مختلف و برای لیبل زدن بر روی محصولات مختلف از جمله مربا، عسل، سس، آبلیمو، انواع داروها و مواد بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه می تواند نقش به سزایی در ارتقا کیفیت لیبل انواع محصولات در صنایع مختلف ایفا کند. در این مقاله این دستگاه را به شما معرفی می کنیم.

دستگاه لیبل شیرینگ

معرفی دستگاه لیبل شیرینگ

دستگاه لیبل شیرینگ از جمله ماشین آلات صنعتی است که برای لیبل زدن بر روی انواع محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه عملکردی بسیار مشابه شیرینگ پک دارد که برای بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد و رواج زیادی دارد. واحد های تولیدی و کارگاه ها می توانند با استفاده از لیبل شیرینگ، لیبل یا برچسب های نازک را بر روی تمام ظروف یا قسمتی از آن برای مثال درب بطری نصب نمایند. این لیبل ها که جنس مخصوصی دارند، می توانند علاوه بر ارائه اطلاعات در مورد محصول، از آن در برابر عوامل محیطی نیز محافظت نمایند. لیبل هایی که با دستگاه لیبل شیرینگ بر روی محصولات نصب می شوند، زیبایی محصول را نیز افزایش می دهند. بنابراین واحد های تولیدی که زیبایی محصول نیز برایشان اهمیت دارد، معمولا این دستگاه را برای لیبل زدن ترجیح می دهند.

در این دستگاه ها، لیبل ها به شکل رولی استفاده می شوند و به صورت غلاف بر روی محصول قرار می گیرند. سپس این لیبل که جنس پلیمری داشته و قابلیت فشردگی دارد، در معرض حرارت قرار می گیرد.

انواع دستگاه لیبل شیرینگ

دستگاه لیبل شیرینگ را می توان به سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بندی نمود. نوع دستی بیشتر برای مشاغل خانگی مورد استفاده است و در دسته ماشین آلات صنعتی قرار نمی گیرند اما نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک به وفور در صنایع مختلف مورد استفاده اند.

نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در سرعت و تعداد اپراتور لازم برای کار با دستگاه تفاوت دارند. در نوع تمام اتوماتیک لیبل ها به شکل رولی روی دستگاه قرار می گیرند و دستگاه به محض رویت محصول، لیبل را به اندازه مناسبی برش زده و به صورت غلاف بر روی آن قرار می دهند تا وارد بخش حرارت دهی دستگاه شود. در نوع نیمه اتوماتیک، برش زدن لیبل به صورت دستی انجام می شود و به صورت دستی توسط اپراتور بر روی ظروف قرار می گیرد.

انواع دستگاه لیبل شیرینگ

مزیت های دستگاه لیبل شیرینگ

اولین مزیت در خصوص دستگاه لیبل شیرینگ این است که لیبل هایی که با استفاده از این دستگاه بر روی ظروف درج می شوند، کاربرد های مختلفی دارند. این لیبل ها ضمن ارائه اطلاعات و افزایش زیبایی ظاهری، برای پلمپ کردن محصول و برای محافظت از آن در برابر عوامل محیطی از جمله گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرند. جنس لیبل ها به طوری است به راحتی به با دست پاره نمی شود.

دستگاه های لیبل شیرینگ، قیمت مناسبی دارند. به همین دلیل این دستگاه ها، از جمله دستگاه های پر مصرف در انواع صنایع می باشند. هزینه تهیه لیبل در این نوع لیبل زنی نیز در مقایسه با دیگر انواع لیبل از جمله لیبل کاغذی، پشت چسب دار و لیبل های چسب گرم پایین تر است.

این دستگاه ها به ویژه از نوع تمام اتوماتیک، سرعت بسیار بالایی دارند و به همین دلیل در صنایع با حجم تولید بالا، از بهترین انتخاب ها برای لیبل زنی است.

نکاتی در انتخاب و خرید دستگاه لیبل شیرینگ

در هنگام خرید و انتخاب دستگاه لیبل شیرینگ لازم است به برخی نکات توجه کنید. در مرحله اول لازم است بر اساس نیاز و شرایط واحد تولیدی خود یکی از دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک انتخاب نمایید. دستگاه های لیبل زن  توسط برند های مختلف و با مشخصات فنی متفاوت تولید و عرضه می شوند. به هنگام خرید این دستگاه، لازم است توجه ویژه ای به بخش کوره داشته باشید.

نوع و کیفیت المنت ها و کیفیت تابلو برق این بخش اهمیت زیادی دارد. قابلیت کنترل دمایی کوره نیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. همچنین کیفیت عایق بندی بخش حرارت دهی می تواند تاثیر مستقیمی بر میزان مصرف انرژی دستگاه داشته باشد. بنابراین خرید دستگاه لیبل زن با عایق بندی صحیح و اصولی قسمت حرارت دهی را در اولویت قرار دهید.

نمونه ای از دستگاه لیبل شیرینگ

ظرفیت تولید از دیگر مواردی است که باید به هنگام خرید دستگاه لیبل شیرینگ به آن توجه کنید. یک دستگاه با کیفیت می تواند به طور متوسط 500 الی 600 لیبل را در هر ساعت بر روی ظروف درج می نماید. در مشخصات فنی دستگاه، توضیحاتی نیز در خصوص نوار نقاله و عرض و طول آن ارائه می شود. مشخصات نقاله به صورت مستقیم بر سرعت و ظرفیت دستگاه تاثیر می گذارد.

معمولا تعداد اپراتور لازم برای کار با دستگاه نیز در مشخصات فنی دستگاه ذکر می شود. توصیه می شود حتما از تعداد اپراتور درج شده استفاده نمایید تا بتوانید به خوبی و به صورت ایمن از دستگاه استفاده نمایید.

به هنگام خرید، ابعاد دستگاه و ابعاد کوره را نیز به دقت بررسی کنید. ارتفاع دستگاه باید با ظروف مورد نظر شما متناسب باشد.  میزان صدا و لرزش دستگاه نیز می تواند از جمله پارامترهایی باشد که لازم است به هنگام خرید به آن توجه کنید.

ولتاژ ورودی، ولتاژ مصرفی و وزن دستگاه نیز از دیگر مواردی است که معمولا در مشخصات فنی این دستگاه ها درج می شود.

قابلیت های ویژه دستگاه لیبل شیرینگ

برخی برندها، دستگاه لیبل شیرینگ را با قابلیت های ویژه عرضه می کنند. این قابلیت ها کار با این دستگاه ها را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. برای مثال دستگاه های دارای کانوایر که مانع از ریزش محصولات به هنگام حرکت می شوند، می توانند راحتی بیشتری را به هنگام کار برای شما فراهم آورند. مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه یا مشورت با کارشناس فروش، شما را با این قابلیت ها آشنا می نماید.

قابلیت های مختلف دستگاه لیبل شیرینگ

دستگاه لیبل شیرینگ کوشا صنعت

کوشا صنعت یکی از نام های آشنا در تولید انواع دستگاه لیبل شیرینگ با کیفیت و با قیمت مناسب است. در صورتی که قصد دارید از این نوع دستگاه لیبل زن در واحد تولیدی خود استفاده کنید، می توانید با همراهی کارشناسان متخصص  زبده کوشا صنعت نسبت به انتخاب دستگاه مناسب اقدام نمایید.

دستگاه لیبل شیرینگ کوشا با بهره از تکنولوژی روز و با خدمات نصب، راه اندازی و پشتیبانی حرفه ای، می تواند آسودگی خیال را برای شما به ارمغان بیاورد.

تماس با ما