دستگاه تونل شیرینگ؛ یک دستگاه پرطرفدار در صنایع مختلف
دستگاه تونل شیرینگReviewed by Kooshasanat on Aug 3Rating: 5.0دستگاه تونل شیرینگدستگاه تونل شیرینگ

دستگاه تونل شیرینگ؛ یک دستگاه پرطرفدار در صنایع مختلف

دستگاه تونل شیرینگ از جمله دستگاه هایی است که به دلیل مزایای متعدد از جمله قیمت مناسب و سرعت بسیار بالا، در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی طرفداران زیادی پیدا کرده است. دستگاه های تونل شیرینگ با اهدافی چون بسته بندی یا لیبل زدن تولید می شوند و هر دو نوع از جمله بهترین دستگاه ها در نوع خود می باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با مشخصات عمومی این دستگاه ها آشنا نماییم.

معرفی دستگاه تونل شیرینگ

دستگاه تونل شیرینگ کوشا از جمله دستگاه های لیبل زن تولیدی این مجموعه است که می تواند در صنایع مختلف برای درج  لیبل بر روی انواع ظروف، بطری ها و جعبه ها مورد استفاده قرار گیرد. مکانیزم عملکرد این نوع از دستگاه ها به این صورت است که لیبل ها که جنس مخصوصی دارند به صورت غلاف؛ بر روی قسمت مورد نظر از محصول قرار گرفته و با حرارت دهی درج و تثبیت می شوند. لیبل می تواند بر روی تمامی بدنه ظروف یا تنها بخشی از ظروف یا بطری همچون درب آن درج شود.

دستگاه تونل شیرینگ

در واقع انتخاب نام تونل به دلیل نوع طراحی بخش کوره و حرارت دهی است. در این دستگاه ها به جای طراحی بخش حرارت دهی به صورت کابین، طراحی به صورت تونلی بوده است. این نوع طراحی ضمن افزایش سرعت لیبل زدن، امکان درج لیبل بر روی انواع ظروف را در ابعاد مختلف فراهم می نماید. همچنین به دلیل یک دست بودن حرارت در داخل تونل، کیفیت درج لیبل نیز افزایش چشمگیری دارد. محصولات با لیبل مورد نظر بر روی نوار نقاله وارد تونل شده و با طی نموده مسیر تونل، حرارت کافی را می بینند. محصول به هنگام خروج از تونل حرارت دهی، دارای لیبل با کیفیت مناسب است.

مزایای دستگاه تونل شیرینگ

دستگاه تونل شیرینگ مزایای عمومی دستگاه های لیبل شیرینگ را دارا می باشند. این دستگاه ها قیمت بسیار مناسبی داشته و لیبل هایی بسیار با کیفیتی را تولید می کنند. شما می توانید به راحتی در هر قسمتی از محصول مورد نظر خود، لیبل دلخواه را درج کنید. با انتخاب دستگاه تونل شیرینگ مناسب می توانید بدون محدودیت در شکل و اندازه، لیبل را بر روی انواع ظروف و جعبه درج کنید.

لیبل هایی که با استفاده از دستگاه تونل شیرینگ بر روی محصول درج می شود می تواند ضمن ارائه اطلاعات، باعث افزایش زیبایی محصول شده و از آن در برابر عوامل محیطی همچون گرد و غبار محافظت نماید. همچنین این نوع لیبل زدن می تواند برای پلمپ کردن مواد غذایی یا آرایشی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

لیبل هایی که با استفاده از دستگاه تونل شیرینگ بر روی محصول درج می شوند، طول عمر بسیار زیادی دارند و به راحتی پاره نمی شوند. همچنین در مقایسه با لیبل هایی با کیفیت مشابه، قیمت بسیار مناسبی دارند.

مزیت های مختلف دستگاه تونل شیرینگ

اما مزیت اصلی این دستگاه ها، سرعت بسیار بالای آنها در درج لیبل است. با دستگاه های تونلی می توانید بسیار سریع تر از دستگاه های لیبل زن کابینی اقدام به درج لیبل نمایید. به همین دلیل در واحد های تولیدی با حجم تولید بالا که سرعت بسیار اهمیت دارد، این دستگاه ها می توانند ایده آل ترین انتخاب باشند.

دستگاه لیبل زن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

بر حسب نیاز شما، دستگاه تونل شیرینگ در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید و عرضه می شوند. در نوع اتوماتیک تمامی مراحل به صورت اتوماتیک انجام می شود. لیبل به اندازه مناسب برش خورده و به روی ظروف نصب می شود. سپس وارد تونل حرارت دهی شده و آماده استفاده می شود. در نوع نیمه اتوماتیک لازم است تا لیبل ها برش خورده و آماده استفاده باشند. قابل پیش بینی است که در نوع نیمه اتوماتیک سرعت لیبل زدن در مقایسه با نوع اتوماتیک کمتر است. همچنین نوع نیمه اتوماتیک نیاز به اپراتور بیشتری در مقایسه با نوع اتوماتیک دارد. دستگاه های نیمه اتوماتیک در مقایسه با دستگاه اتوماتیک مشابه، قیمت پایین تری دارند. شما می توانید بر حسب نیاز خود، یکی از دو نوع دستگاه تونل شیرینگ را انتخاب و تهیه نمایید. کارشناسان زبده کوشا صنعت می توانند ضمن پاسخ به سوالات شما، شما را در این انتخاب راهنمایی نمایند.

تعیین نیازها، قبل از اقدام به خرید دستگاه لیبل شیرینگ  

در صورتی که تصمیم دارید تا واحد تولیدی یا کارگاه خود را مجهز به دستگاه تونل شیرینگ نمایید، قبل از اقدام به خرید و انتخاب، بهتر است فهرستی از نیازهای خط تولید در این بخش، تهیه کنید. این کار باعث می شود تا به هنگام خرید سر در گم نباشید و بتوانید بهترین دستگاه را انتخاب کنید. ابعاد دستگاه، سرعت مورد نیاز یا حجم تولید مورد نظر، برق تک فاز یا سه فاز، میزان دقت تنظیم دما و حرارت داخل تونل از جمله مواردی است که باید قبل از اقدام به خرید مشخص کنید.

دستگاه تونل شیرینگ؛ یک دستگاه پرطرفدار در صنایع مختلف

اهمیت خرید دستگاه شیرینگ از برند های معتبر 

طراحی دستگاه تونل شیرینگ در مقایسه با نوع کابینی، پیچیدگی بیشتری دارد. یک طراحی با کیفیت باعث می شود تا یک دستگاه با کارایی مناسب، سریع با مصرف بهینه انرژی داشته باشید. برای مثال طراحی غیر حرفه ای و عدم عایق بندی مناسب دستگاه در بخش تونلی می تواند مصرف انرژی دستگاه را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. بنابراین توصیه می کنیم دستگاه مورد نیاز خود را از برند های معتبر تهیه نمایید تا کارایی و طول عمر مناسب داشته باشند و شما را متحمل هزینه های تعمیر و نگهداری ننمایند.

دستگاه لیبل زن کوشا صنعت

دستگاه تونل شیرینگ یکی از انواع دستگاه های لیبل زن تولیدی کوشا صنعت است. کوشا صنعت با همکاری متخصصان خلاق و زبده، انواع دستگاه های لیبل زن از جمله دستگاه تونل شیرینگ را با کیفیت و کارایی فوق العاده و طبق استاندارد های روز دنیا تولید و به مشتریان عرضه می نماید.

کوشا صنعت برند خوشنام در تولید انواع دستگاه لیبل زن

کوشا صنعت برای حفظ کیفیت و کارایی دستگاه های تولیدی، ضمن بهره گرفتن از تکنولوژی و علم روز از بهترین مواد و متریال استفاده می نماید. تخصص کارشناسان کوشا صنعت در اختیار شماست تا بهترین انتخاب را متناسب با خط تولید خود داشته باشید.

همچنین تمامی دستگاه های لیبل زن تولیدی کوشا صنعت دارای خدمات نصب، راه اندازی و پشتیبانی می باشند.

تماس با ما