دستگاه تونل شیرینگ، به‌روزترین دستگاه مناسب خط بسته‌بندی

تونل شیرینگ
دستگاه تونل شیرینگ، به‌روزترین دستگاه مناسب خط بسته‌بندیReviewed by Kooshasanat on Oct 4Rating: 4.5دستگاه تونل شیرینگدستگاه تونل شیرینگ

دستگاه تونل شیرینگ، به‌روزترین دستگاه مناسب خط بسته‌بندی

 

در سال‌های گذشته و بازار سنتی، بسته‌بندی اهمیتی کمتری داشت و نقش آن در جذب مشتری خیلی چشمگیر نبود. اما در دنیای امروزی و با پیشرفت تکنولوژی بیشتر مشتریان به نوع طرح و نقش بسته‌بندی دقت می‌کنند. در واقع اولین مسئله‌ای که برای مشتریان حائز اهمیت است بسته‌بندی محصول خواهد بود. از این‌رو نوع نقش و طرح بر روی بسته‌بندی‌ها مسئله مهمی محسوب می‌شود که دستگاه‌های نوینی برای امر تعبیه شده‌اند. یکی از آنها، دستگاه تونل شیرینگ است.

به طور کلی مشتریان با توجه به مشخصات و قیمت ذکرشده بر روی هر محصول در خرید خود مصمم می‌شوند. بنابراین باید مهم‌ترین پیام‌های ناگفته خود را به طور خلاصه و بهترین شکل ممکن به مخاطبین ارسال کنیم. بسته‌بندی تا حد زیادی نظر مشتریان را به خود جلب می‌کند. در این راهنما کوشا صعنت یکی دیگر از دستگاه‌های مهم صنعت بسته‌بندی را برای شما شرح می‌دهد.

 

نگاهی به دستگاه تونل شیرینگ

 

یکی از دستگاه‌های حرفه‌ای صنعت بسته‌بندی تونل شیرینگ است که در دو نوع حرفه‌ای و اتومات عرضه می‌شود. برش‌های شیرینگ توسط اپراتور این دستگاه صورت می‌گیرد و سپس به درون تونل حرارتی ارسال می‌شود. در نظر داشته باشید، تونل شیرینگ به دو صورت تک‌فاز و سه‌فاز در بازار حضور دارد.

البته دستگاه‌های تونلی شیرینگ تنوع زیادی دارند که تنظیمات الکترونیکی همه آنها تا حدودی شبیه به یکدیگر است. پشتیبانی این‌گونه محصولات بسیار مهم خواهد بود، بنابراین پیش از خرید باید بررسی و تحقیق کنید. در واقع دستگاه‌های شیرینگی که گارانتی دارند به طور حتم معتبرتر خواهند بود. عملیات اجرایی این نوع از دستگاه‌ها توسط یک برد الکترونیکی انجام می‌شود.

پس از تهیه دستگاه تونلی باید لوازم جانبی آن را بخرید، برای مثال رول شیرینگ یکی از وسایل مهم و کاربردی این دستگاه به حساب می‌آید. نحوه کار و نصب دستگاه شیرینگ شاید کمی برای شما سخت باشد اما با کمک متخصصان این حوزه به راحتی می‌توانید یاد بگیرید و بسته‌بندی شکیلی را برای محصول خود انتخاب کنید.

 

پیش از خرید دستگاه تونل شیرینگ به چه مشخصات فنی توجه کنیم؟

 

هر دستگاه الکترونیکی که با انرژی کار می‌کند، ولتاژ خاصی دارد. قدرت عملکرد این دستگاه‌ها نیز به میزان ولتاژ آنها وابسته است. مسئله دیگری که برای شما خریدار محترم مهم خواهد بود، سرعت عملکرد و اجرای دستگاه است. در نتیجه قبل از خرید باید میزان سرعت عملکرد این دستگاه در هر دقیقه برای شما مشخص شود.

سایز تونل شیرینگ نیز ویژگی و مشخصه دیگری است که در هر دستگاه متفاوت خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید دستگاه‌های مخصوص صنعت بسته‌بندی به طور معمول سنگین هستند. به عبارت دیگر وزن هر دستگاه شیرینگ نیز یکی دیگر مشخصه‌های فنی آن به حساب می‌آید. به نظر شما جنس بدنه این نوع دستگاه‌ها نیز اهمیت دارد؟

باید گفت جنس بدنه نیز از ویژگی‌های پراهمیت یک دستگاه تونلی است. از همه این موارد گذشته، ابعاد دستگاه و فضایی که در آینده اشغال می‌کند برای بسیاری از خریداران مهم خواهد بود. بنابراین قبل از خرید دستگاه تونلی همه این مشخصات فنی را از فروشنده دریافت کنید و بررسی‌های لازم را انجام دهید. سپس برای خرید هر یک از دستگاه‌های تونلی اقدام کنید.

دستگاه تونل شیرینگ

 

پنج ویژگی مهم دستگاه تونل شیرینگ

 

هر یک از دستگاه‌های صنعت بسته‌بندی هدف خاصی را دنبال می‌کنند. دستگاه تونل شیرینگ نیز برای بسته‌بندی‌های پلاستیکی و نایلونی کاربرد دارد. تولیدکنندگان محصولات خوراکی، غذایی، و کشاورزی بیش از سایر تولیدکنندگان درگیر دستگاه تونلی هستند. به خاطر داشته باشید دستگاه شیرینگ برای پیچاندن انواع نایلون‌ها استفاده می‌شود.

این دستگاه محصولات را خیلی محکم بسته‌بندی می‌کند و این محکم‌کاری با وارد کردن گرما به نایلون‌ها انجام می‌شود. نایلون‌ها خیلی محکم به دور محصول می‌پیچند و محصولات را در یک خط کنار یکدیگر قرار می‌دهند. در این صورت حمل کردن پک کامل کالاها کار ساده‌ای خواهد بود.

بعضی از دستگاه‌های تونلی دوگانه‌سوز هستند، یعنی هم از نیروی برق و هم نیروی گاز برای فعالیت خود استفاده می‌کنند. علاوه‌بر نیروی قدرتی دستگاه‌های شیرینگ، بهتر است با سایر ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این دستگاه‌ها نیز آشنا شوید. در ادامه 5 مورد از این ویژگی‌ها را به طور خلاصه ذکر می‌کنیم:

  • سرعت بالا و عملکرد سریع
  • مجهز به سیستم کنترل‌کننده حرارت
  • قابلیت تنظیم زمان عملکرد
  • امکان تنظیم و تعیین ارتفاع دهانه تونل
  • بدنه‌ محکم و قوی

 

دستگاه تونل شیرینگ چه کاربردی دارد؟

 

تا به اینجای راهنما با دستگاه تونل شیرینگ و ویژگی‌های آن آشنا شدید. اما این دستگاه بیشتر در کجا کاربرد دارد؟ بدون‌شک می‌دانید که تمامی دستگاه‌های حوزه بسته‌بندی جز دستگاه‌های صنعتی محسوب می‌شوند، بنابراین کاربرد این دستگاه‌ها در صنایع بزرگ خواهد بود. برای مثال همین دستگاه شیرینگ در کارگاه‌ها و کارخانجات بزرگ تولیدی کاربرد دارد.

به زبان ساده کاربرد نهایی این دستگاه‌ها، صنعتی است. صنایع مختلفی همانند صنایع غذایی و کشاورزی بیش از سایر صنایع از این دستگاه استفاده می‌کنند. دستگاه شیرینگ تونلی برای بسته‌بندی و پلمپ محکم محصولات کشاورزی و غذایی کاربرد دارد. بدین‌ترتیب، با کمک این دستگاه‌ها می‌توان از نفوذ آلودگی به داخل محصولات جلوگیری کرد.

کاربرد و هدف اصلی دستگاه شیرینگ در صنایع بسته‌بندی است. دستگاه‌های شیرینگ اتومات به صورت خودکار و بدون نیاز به نیروی انسانی کار خود را پیش می‌برند. شیرینگ تونلی را می‌توان خیلی راحت تنظیم کرد و سپس محصولات آماده‌شده را بر روی نوار نقاله قرار داد تا این دستگاه خیلی سریع و محکم نایلونی بر روی کالاها بکشد.

 

دستگاه تونل شیرینگ کوشا صنعت

 

کارخانه تولید کوشا صنعت دستگاه‌های پرکاربرد حوزه بسته‌بندی را تولید می‌کند. طی تجارب به دست آمده این دستگاه دارای بهترین بخش گرمایی تونلی است که بسته‌بندی را محکم می‌کند. ناگفته نماند گرم‌کن‌های کوشا صنعت به 2 طریق تونل شیرینگ

در صنایع بسته‌بندی همیشه دستگاه‌های اتومات حرف اول را می‌زنند. دستگاه تونل شیرینگ کوشا صنعت نیز به 2 صورت اتومات و نیمه‌اتومات در بازار عرضه می‌شود. ناگفته نماند این کارخانه تولیدی دارای بهترین تیم پشتیبانی دستگاه‌ها است و برای انواع ماشین‌آلات صنعتی خود گارانتی صادر می‌کند تا مشتری با خیال راحت دست به خرید بزند.

 

نویسنده : فریبا محمدی

تماس با ما